Skup komiksów

Zarazek >> Skup komiksów

Komiksy w ciągu ostatnich lat przeżywają istny renesans popularności. Stare, klasyczne wydania wśród pasjonatów potrafią zyskiwać naprawdę zawrotne ceny! Jednak również te, których na rynku jest większa dostępność, mają duże powodzenie i są chętnie poszukiwane na czytelniczym rynku wtórnym. Pokolenie, które na nich dorastało oraz młodzi zachęceni nowymi wydaniami na nowo odkrywają radość płynącą z obcowaniem z rysowanymi historiami. Jeśli posiadasz schowane gdzieś na strychu kultowe tytuły i popularne wydania komiksów lub zbierałeś całkiem współczesne serie i już ich nie potrzebujesz, warto rozważyć ich sprzedaż. Takie komiksy na skupach online może nie osiągają zawrotnych cen, ale dzięki dużej liczbie tomów (i nierzadko szerokiej gamie zbieranych tytułów) może się z tego uzbierać całkiem ładna kwota! 

Gdzie sprzedać stare komiksy?

W pierwszym kroku rozejrzyj się, czy w twojej okolicy nie znajduje się jakiś stacjonarny punkt handlujący komiksami. Może warto taki odwiedzić? Bardzo wygodnym rozwiązaniem w przypadku chęci sprzedania wszelkiego rodzaju książek są też internetowe skupy. Komiksy, mangi, podręczniki szkolne często również są przez nie przyjmowane. Co to oznacza? Przede wszystkim wygodę! Dzięki temu możesz w jednym miejscu spieniężyć nie tylko posiadane przez ciebie komiksy, ale także dołączyć do zamówienia inne zbędne pozycje. To może mieć spore znaczenie, jeśli posiadasz zbędnych pozycji więcej! Nie ma natomiast górnej granicy, dlatego możesz dodawać dowolną ilość pozycji do zamówienia. Po wpisaniu numeru ISBN każdego egzemplarza dostaniesz informację, czy zostanie on przyjęty przez skup i jaką za niego otrzymasz kwotę. Gdy już wszystko jest gotowe, przejdź do kolejnych etapów zamówienia. Podaj swoje dane kontaktowe i upewnij się, że dodajesz prawidłowy numer konta – to na niego przyjdą środki uzyskane po zakończeniu tej transakcji. Następnie wybierz sposób dostawy: możesz zdecydować się na samodzielne nadanie paczki przez paczkomat, pocztę lub jej odbiór z podanego przez ciebie adresu przez kuriera. Za wysyłkę pocztą do uzyskanej podczas transakcji kwoty zostanie doliczone 7 zł, natomiast wysłanie paczkomatem lub kurierem z dowolnego miejsca w Polsce jest bezpłatne. Gdy przesyłka ruszy w drogę, wystarczy poczekać kilka dni. Po jej dotarciu na miejsce i sprawdzeniu zawartości środki zostaną przelane na twoje konto w przeciągu 48 godzin. 

Jak widać, internetowy skup komiksów to narzędzie proste w obsłudze i niosące wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas i przeprowadzić całą transakcję w dogodnym dla ciebie terminie, niezależnie od pory dnia. Ponadto przy wyborze opcji dostawy kurierem można, całość załatwić nawet nie wychodząc z domu! Dzięki sprzedaży komiksów przez skup online ty zyskujesz miejsce i pieniądze, a posiadane dotąd egzemplarze mogą znaleźć nowego właściciela. Nie musisz się już zastanawiać czy wybrany przez ciebie skup przyjmie dane pozycje – wszystkiego możesz się dowiedzieć dzięki wpisaniu numerów ISBN w wyszukiwarkę. Jeśli nie wiesz, gdzie sprzedać komiksy, naprawdę warto rozważyć taką opcję!

Scroll to Top