Skup książek akademickich

Zarazek >> Skup książek akademickich

Studia to piękny czas, pełen nowych doświadczeń i dużej ilości wiedzy koniecznej do przyswojenia. Większość materiałów potrzebnych na studia można obecnie wysłać drogą elektroniczną i nie ma potrzeby korzystać z tylu naukowych książek co kiedyś, jednak często w toku nauki zbieramy całkiem dużo książek akademickich. Ich posiadanie nie tylko pozwala zajrzeć do nich w dowolnym momencie, ale także przydaje się podczas robienia notatek z trudniejszych tematów. Wiele z tych tomów przestaje być nam potrzebnych po ukończeniu danego roku nauki, a one same zalegają gdzieś na półkach. Jeśli masz takie zbędne egzemplarze w domu, warto rozważyć ich sprzedaż.

Skup książek akademickich

Danie używanym książkom szansy na nowe życie to chyba najlepsza opcja, jaką można dla nich wybrać. Naukowe teksty, eseje, podręczniki akademickie w skupach mają szansę na znalezienie nowego właściciela i służenie kolejnym rocznikom studentów. Nie wszystkie skupy są jednak zainteresowane takimi pozycjami ze względu na ograniczone grono odbiorców. Na szczęście nie musisz już własnoręcznie wyszukiwać punktów na mapie miasta i zgadywać, gdzie najlepiej się dowiadywać czy dane książki mogą zostać przyjęte. Proponujemy ci znacznie łatwiejsze rozwiązanie dzięki użyciu skupu książek online. Wystarczy wpisać numery ISBN dostępne na tylnej okładce książki, by od razu dowiedzieć się, czy dany egzemplarz zostanie przyjęty i jaką cenę można za niego uzyskać. Dodaj w ten sposób wszystkie pozycje, które nie będą ci już potrzebne. Kolejnym ułatwieniem podczas sprzedaży książek akademickich w skupach internetowych jest fakt, że nie musisz się ograniczać tylko do takiej dziedziny – zamówienie możesz połączyć również z książkami z innymi książkami: beletrystyką, podręcznikami szkolnymi. Warto przy okazji przejrzeć całą posiadaną biblioteczkę i zastanowić się, czy wszystkie pozycje w niej dostępne wciąż chcemy posiadać. Ważną zasadą funkcjonowania skupu jest fakt, że musisz przekroczyć kwotę 40 zł, natomiast nie ma górnej granicy złożonego zamówienia. Gdy już zakończysz dodawanie pozycji, przejdź do wyboru formy dostawy. Możesz własnoręcznie nadać książki przez pocztę lub paczkomat w dogodnym dla siebie terminie. Istnieje także opcja zamówienia bezpłatnego  ich odbioru przez kuriera, która działa na terenie całego kraju. Jak widać, całej transakcji możesz dokonać bez wychodzenia z domu. Uzyskane środki pojawią się na twoim koncie w ciągu 48 godzin od momentu dotarcia paczki w miejsce docelowe. 

Jak widać, sprzedaż książek akademickich w skupie może być bardzo łatwa i wygodna. Wystarczy dodać wszystkie pozycje do zamówienia i wysłać paczkę, by nie tylko pozbyć się zbędnych pozycji, ale także uzyskać więcej miejsca w swoim domu. Z drugiej strony książki mogą zostać użyte przez innych czytelników, dzięki czemu wybierasz rozwiązanie proekologiczne. Warto zatem przejrzeć swoje pozycje i pozbyć się nadmiaru niepotrzebnych tomów.

Scroll to Top