Skup książek na Śląsku

Zarazek >> Skup książek na Śląsku

W życiu większości moli książkowych nadchodzi czas, gdy pojemność półek przeznaczonych na ukochane księgozbiory zaczyna się kończyć. Nie oszukujmy się, wielkość mieszkań jest ograniczona, a ilość książek, które chcemy posiadać – rzadko maleje. Dlatego warto od czasu do czasu sprawdzać swoje zasoby i rozstawać się z pozycjami, z których już nie będziemy korzystać. Nie oznacza to oczywiście, że musimy je oddawać na makulaturę! Istnieją inne, bardziej wydajne sposoby na pozbycie się nadmiaru książek przy jednoczesnym wprowadzeniu ich ponownie do czytelniczego obiegu. Na Śląsku sprzedaż używanych książek w skupach online jest dostępna równie łatwo jak z każdego innego miejsca w Polsce, a korzyści z niej wynikające są całkiem przyjemne! 

Gdzie sprzedać niepotrzebne egzemplarze i dlaczego warto skorzystać z internetowego skupu książek na Śląsku? 

Aglomeracja Śląska to duża przestrzeń, na której na pewno znajduje się wiele skupów książek i antykwariatów. Niestety, dotarcie do nich (często otwartych w godzinach naszej pracy), upewnianie się, czy uda się sprzedać wszystkie książki i zawiezienie tam naszego zbioru może nastręczać trudności. Dla osób, które lubią sprzedawać rzeczy w internecie, proponujemy wygodną alternatywę – czyli skup książek online.

Przede wszystkim umożliwia on pozbycie się ich nadmiaru przy włożeniu w całą transakcję minimum wysiłku. Wystarczy wejść na stronę internetową i w specjalnie przeznaczoną do tego wyszukiwarkę wpisać numer ISBN każdego egzemplarza. Od razu dostaniesz informację zwrotną czy dana książka może trafić do skupu i jaka jest proponowana za nią cena. Dodaj w ten sposób wszystkie pozycje, których chcesz się pozbyć. Ważna informacja jest taka, że wartość zamówienia musi przekroczyć 40 zł, żeby transakcja doszła do skutku. Nie ma natomiast górnej granicy, więc możesz dodawać tak dużo pozycji, jak potrzebujesz. Gdy już wszystko jest gotowe, podaj w formularzu dane niezbędne do sfinalizowania transakcji. Upewnij się, że numer konta jest prawidłowy, ponieważ to właśnie na niego przyjdzie przelew. Kolejnym krokiem jest wybór sposobu wysyłki. Zależnie od własnych preferencji możesz zdecydować się na przesyłkę paczkomatem, pocztą lub kurierem. Niezbędne informacje do osobistej wysyłki zostaną ci podane w trakcie zamykania zgłoszenia, a koszty w wysokości 7 zł zwrócone. Natomiast zamówienie odbioru przez kuriera nie wiąże się z żadnymi kosztami z twojej strony. Gdy książki dotrą do skupu,  wystarczy 48 godzin, by środki trafiły na twoje konto. Cały proceder jest prosty w obsłudze i gwarantuje przejrzystość zasad. 

Chciałbyś się pozbyć książek, ale trochę ci żal się z nimi rozstawać? Może pocieszy cię myśl, że dzięki sprzedaży istnieje duża szansa na znalezienie przez nie następnego nabywcy. Skupy książek nowych i używanych online na Śląsku dają im dużą szansę na znalezienie nowego właściciela w dowolnym miejscu Polski, a ty dzięki temu zyskasz dodatkowe środki finansowe i odblokujesz w domu więcej miejsca zajętego dotąd właśnie przez nie.  

Scroll to Top