Skup książek w Katowicach

Zarazek >> Skup książek w Katowicach

Dla większości czytelników kolekcjonowanie książek to ważny aspekt obcowania z nimi. Dajemy je sobie w prezencie, kupujemy impulsywnie gdy zobaczymy ciekawy tytuł, zbieramy interesujące pozycje, żeby móc do nich wrócić. Niestety z czasem okazuje się, że nie wszystkich potrzebujemy, a miejsce na półkach szybko się kurczy… Co zrobić w takim przypadku? Doskonałym rozwiązaniem będzie ich sprzedaż w skupie używanych książek. Katowice na pewno posiadają kilka na terenie miasta! Jeśli jednak nie masz ochoty na własnoręczne poszukiwania takiego miejsca lub nie masz możliwości dojechania tam w godzinach otwarcia, warto rozważyć skorzystanie z ich internetowych odpowiedników. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ możesz dokonać transakcji niezależnie od pory dnia i miejsca, w którym mieszkasz. Także jeśli pochodzisz z terenów podmiejskich lub podróż do skupu z książkami nie wydaje ci się najwygodniejszą opcją, warto wziąć pod uwagę sprzedaż używanych książek online. W ten sposób wszystkie formalności możesz załatwić poprzez jeden formularz, a cała transakcja może odbyć się nawet bez wychodzenia z domu.

Skup książek online w Katowicach

Zastanawiasz się, jak to działa? Sposób funkcjonowania jest naprawdę prosty. Wejdź na stronę z wyszukiwarką tytułów i w przeznaczone do tego celu pole wpisz numer ISBN książek, których chcesz się pozbyć. Od razu dostaniesz informację zwrotną czy skup jest zainteresowany danym egzemplarzem i jaką kwotę za niego oferuje. Nie wszystkie książki mogą zostać przyjęte, więc dużym ułatwieniem będzie otrzymanie takiej informacji od razu. Żeby transakcja doszła do skutku, kwota złożonego zamówienia musi przekroczyć 40 zł. Górnej granicy nie ma, co oznacza, że możesz wystawić dowolną ilość książek. Gdy już wszystkie tytuły trafią na internetowe zgłoszenie, uzupełnij dane osobowe. Upewnij się, czy podany przez ciebie numer konta jest prawidłowy, ponieważ to tam zostaną przelane środki uzyskane z transakcji. W następnym kroku zdecyduj, która z opcji wysyłki ci bardziej odpowiada. Możesz wybrać wysyłkę własną i nadać paczkę w dogodnym momencie przez pocztę lub paczkomat. Za poniesioną opłatę podczas wysyłki przewidziany jest zwrot kosztów w wysokości 7 zł. Istnieje również opcja zamówienia bezpłatnego kuriera, który odbierze książki bezpośrednio od ciebie. W tym przypadku niw musisz nawet wychodzić z domu, by dokonać wszelkich formalności! Gdy twoja przesyłka ruszy w drogę i dotrze na miejsce docelowe, jej zawartość zostanie sprawdzona, a środki zostaną przelane na twoje konto w przeciągu 48 godzin.

Skorzystanie z internetowego skupu książek w Katowicach może zaoszczędzić wiele czasu i energii, które musiałbyś włożyć w dokonanie takiej transakcji stacjonarnie. Z drugiej strony każdy sposób na sprzedaż używanych tomów jest dobry – dzięki temu nie tylko zyskujesz środki finansowe i miejsce na pólkach, ale także czynnie przyczyniasz się do ograniczenia produkcji makulatury. 

Scroll to Top