Skup lektur szkolnych

Zarazek >> Skup lektur szkolnych

Lektury szkolne to specyficzny rodzaj książek. Są takie, do których chętnie wracamy, inne natomiast nie budzą sentymentu i służą nam raczej do jednorazowego użytku w momencie omawiania ich treści. Wielu czytelników kupuje je w czasie, gdy są potrzebne i zapomina o nich po zaliczeniu danej partii materiału. Zamiast pozwolić im się kurzyć na naszych półkach, warto dać im szansę na bycie wykorzystanym przez kolejne pokolenia uczniów! Skup książek online przyjmuje lektury szkolne i, tak jak innym pozycjom, pozwala dać drugie życie na wydawniczym rynku wtórnym. Ty natomiast dostajesz wygodne narzędzie do odciążenia swoich półek i zarobienia dodatkowych środków finansowych. 

Skup lektur szkolnych. Co zrobić z niechcianymi egzemplarzami?

Skup lektur szkolnych działa w taki sam sposób, jak w przypadku każdych innych książek (i nie ma żadnych przeszkód, żeby je połączyć w jedno zamówienie!). Nie tylko jest dostępny na terenie całego kraju, ale także można załatwić wszystkie formalności bez wychodzenia z domu w internetowym punkcie. Jak to zrobić? Zbierz wszystkie tomy w jednym miejscu i sprawdź, czy mają numer ISBN (najczęściej podany na okładce z tyłu). Jeśli tak to super, ponieważ potrzebujesz go do wyszukiwania książek w katalogu. Do skupu książek online trafią lektury wydane po 2006 roku, wcześniejsze wydania niestety prawdopodobnie zostaną odrzucone. Wszystkiego natomiast dowiesz się od ręki – wpisz numery ISBN w dedykowaną wyszukiwarkę na stronie by dowiedzieć się, czy książka zostanie przyjęta i jaka jest oferowana za nią cena. Transakcja może zostać dokonana, kiedy przekroczysz minimalną kwotę 40 zł. Nie ma natomiast jej górnego limitu. Gdy już wszystkie pozycje zostaną dodane, przejdź do sposobu dostawy. Ty wybierasz spośród kilku możliwości, w jaki sposób ma się to odbyć. Możesz nadać paczkę samodzielnie przez pocztę lub paczkomat, za co zostanie ci zwrócona kwota 7 zł. Na terenie całego kraju dostępna jest również opcja odbioru paczki przez kuriera, która jest całkowicie bezpłatna. Niezależnie od sposobu nadania, gdy twoja paczka trafi finalnie do skupu, jej zawartość zostanie sprawdzona. Jeśli jej zawartość się zgadza – pieniądze zostaną przelane na podane przez ciebie konto w ciągu 48 godzin. Podczas składania zamówienia upewnij się, że podałeś dobry numer konta! 

Twoje dziecko lubiło mieć własne egzemplarze podczas omawiania lektur? Istnieje duża szansa, że już nie będziecie do nich zaglądać. W końcu nie każda z nich jest równie interesująca… Jeśli tylko są w dobrym stanie technicznym i nie zostały zniszczone, można pomyśleć o daniu im szansy na dalsze wykorzystanie,Skup lektur szkolnych stacjonarnie lub online sprawia, że kolejni uczniowie mogą z nich korzystać. Także wymiar proekologiczny może mieć tutaj duże znaczenie – pokaż swoim dzieciom, że warto zbędne już przedmioty spożytkować, zamiast wyrzucić. Lokalne kupy lektur szkolnych i antykwariaty online aktywnie wspierają czytelniczy rynek wtórny.

Scroll to Top